5 Юли, 2026

Майки издигнаха кукли с лика на Дянков, искаха да бъдат чути

Майки издигнаха кукли с лика на Дянков, искаха да бъдат чути

Майките, които излязоха с децата си на N-тия порест пред Народното събрание в София, за сетен път настояват обезщетението за отглеждане на дете до 2 години да бъде обвързано с минималната работна заплата. Второто им искане е увеличение на детските надбавки и получаването им от всички деца, без обвързване с минимален доход на член от семейството, а третото е за осигуряване на места за всички желаещи в общински детски ясли и градини. 

Евгения Тодорова от Инициативния комитет „За повече грижа за децата в България” обясни, че политиката на управляващите ги е накарала да излязат на улицата. От комитета смятат на 5 март да запознаят евродепутатите с проблемите на майките и децата в България. Протестиращите искат да се променят приоритетите при отпускането на евросредства и да се обърне внимание на грижата за децата.

За жалост протестните шествия, организирани в други градове на страната – Пловдив, Благоевград, Добрич, бяха малобройни. 

Десетината родители, събрали се на родителския протест пред Община Пловдив, коментират. „Малко сме, защото няма пари за лекарства, а и няма кой да ни чуе...„Само млякото за едно дете е 100 лева, а отделно трябва да се купуват памперси, дрехи, храна. Как ще си плащаш сметките пък си е изцяло твой проблем...” с огорчение споделят младите майки от града под тепетата. 

 

Сподели:
Новият лидер на СДС разцепи мрака: Санкциите срещу руския патриарх създават впечатление, че западният свят води битка срещу РПЦ

Новият лидер на СДС разцепи мрака: Санкциите срещу руския патриарх създават впечатление, че западният свят води битка срещу РПЦ

Илия Лазаров коментира и твърденията на вътрешния министър Иван Демерджиев за предполагаем съвместен полет на Делян Пеевски и Десислава Атанасова

При сродни души!  Депутати от "Възраждане“ са били в Иран на траурното шествие за аятолах Али Хаменей

При сродни души! Депутати от "Възраждане“ са били в Иран на траурното шествие за аятолах Али Хаменей

Ангел Георгиев и Златан Златанов са били единствените европейски политици там, каза пред БНР лидерът на партията Костадин Костадинов.

За председател на СДС беше избран Илия Лазаров

За председател на СДС беше избран Илия Лазаров

В началото на форума Румен Христов връчи членски книжки на млади хора, пожелали да станат част от синята партия.

Коментари (0)