Учител по информатика от училището “Сава Доброплодни” в Шумен е избран от Майкрософт за иновативен преподавател на 2015 година, заради постиженията му в използването на информационните технологии в образователния процес, съобщава БНТ.
Софтуерният гигант е поканил Ангел Ангелов да сподели своя стил на преподаване с експерти от 100 страни през май следващата година.
Всяка година компютърната компания избира експерти от цял свят, които на световна среща споделят модерните си идеи и подходи, провокирани от новите технологии. Тази година тя е впечатлена от атрактивните уроците на Ангел Ангелов, в които той залага на учене чрез действие и правене. Когато съставял своя план на преподаване, той си спомнил колко трудно му било да разбере абстрактните понятия в математиката. В момента на нас ни е по-лесно. Има софтуер, който триизмерно да обясни това, споделя учителят.
Основната му идея е ученето да става лесно и забавно, а щом е приятно, учебният материал по-бързо се запомня. Ангелов е убеден, че информационните технологии развиват логическото мислене, но могат да провокират интерес и към други учебни предмети.
Освен това неговият иновативен образователен подход е основан на детското любопитство и технологиите, което е било забелязано от Microsoft.
Още от България
БСП поиска отмяна на преименуването на парка "Заимов" в "Оборище"
Смяната на името беше предприета защото ген. Заимов е служил на Съветския съюз и е предавал данни по време на Втората световна война, предавайки собствената си страна
ВМС обявиха зона, временно опасна за корабоплаване след инцидента с дрон в Румъния
Военноморските ни сили поддържат постоянен обмен на информация и координация с Военноморските сили на Румъния, както и със Съюзното военноморско командване на НАТО
Украински морски дрон се взриви в Румъния след руска намеса! Нашият ВМС наблюдава усилено
Решението е взето във връзка с инцидента, случил се в района на румънското пристанище Констанца, съобщи Министерство на отбраната