3 Февруари, 2026

Меглена Кунева: На втория кръг водещият приоритет ще е правосъдието. Оптимисти сме!

Меглена Кунева: На втория кръг водещият приоритет ще е правосъдието. Оптимисти сме!

От Реформаторския блок са оптимисти за предстоящите втори консултации с партия ГЕРБ. Блокът ще се отзове и очаква поканата от страна на ГЕРБ. Все още не е ясно дали на лидерско ниво ще бъдат проведени новите разговори или ще бъдат изпратени експерти, съобщи пред БНР Меглена Кунева. Тя бе категорична, че Блокът е единен и отговорен и добави, че на втория кръг консултации водещият приоритет ще е правосъдието,

При явяване, два пъти вече успешно на избори като Реформаторски блок, при единна програма в тази нелека среда в България, ние доказваме с действията си, че сме абсолютно единни. Длъжни сме да бъдем оптимисти. В преговорите никога не трябва да има движещи се мишени. Това, с което започваш, това е списъкът от изисквания. Разбира се е въпрос на консултации и аз съм сигурна, че с моите колеги ще се проведат много добре.

Днес в централата на СДС се събраха всички избрани народни представители от Реформаторския блок в това число и лидерите. Групата е от 23-ма депутати и са напълно единни, увериха от Реформаторския блок. Обсъден е правилникът на групата, но все още няма избран председател на парламентарната група, стана ясно след срещата им.

Утре представители на реформаторите отиват на преговори в финансовото министерство, на която ще се обсъждат параметрите на актуализацията на бюджета.

Сподели:

Коментари (0)

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ  назначаването на служебен премиер

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ назначаването на служебен премиер

Съгласилите се да оглавят служебно правителство са Андрей Гюров, подуправител на БНБ, зам.-омбудсманът Мария Филипова, председателят на Сметната палата Димитър Главчев и зам.-председателите на Сметната палата Маргарита Николова и Силвия Къдрева

Борислав Гуцанов напира за лидер на БСП

Борислав Гуцанов напира за лидер на БСП

По думите му предстоящият Конгрес има ключова роля за избора на председател, който да изведе социалистите от кризата и да върне доверието към Столетницата

България успя да задържи дефицита до 6,8 млрд. лева, което е  3,1% от БВП

България успя да задържи дефицита до 6,8 млрд. лева, което е 3,1% от БВП

Общият размер на дълга през годината достига до над 61 млрд. лева, а фискалният резерв - над 17 млрд