"ДПС участва в управлението на България чрез т. нар. обръч от фирми около Ахмед Доган", заяви бившият член на партията Мехмед Дикме.
Относно забраната за Доган и Делян Пеевски да влизат в Турция Дикме смята, че не трябва да се драматизира и напомни, че всяка държава има право да взима подобни решения.
"Това, че у нас Доган го охраняват и го смятат за национален капитал не означава, че и в Европа, и Турция го ценят", коментира Дикме.
Той е категоричен, че причината Доган да изгони Лютви Местан от ДПС са икономически интереси.
Мехмед Дикме смята, чепартията на Местан – ДОСТ, няма да има голям успех въпреки подкрепата на Турция. Тя обаче би могла да мине бариерата от 4%, ако някой от триумвирата начело на ДПС в момента - Четин Казак, Мустафа Карадайъ и Рушен Риза, стане лидер на партията.
"ДПС има нужда от реформа, изселниците не приемат Ахмед Доган, за тях той вече не е онзи харизматичен образ", смята Дикме.
Още от България
Демерджиев: Петрохан е пресечна точка на много интереси
Той открои имена като Искра Фидосова, политически и институционални връзки и „огромни парични преводи“, които според него трябва да бъдат проверени
Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи съдебната битка за Панаира
Демонстрацията е факт въпреки съобщението от Министерството на финансите, че министър Гълъб Донев е внесъл заявление във Върховния касационен съд (ВКС), с което потвърждава държавния интерес по делото
Борисов: Като разбраха, че Димитър Николов ще ги бие на президентските избори, дадоха "Евровизия" на Бургас
"Лятната ни столица по наше време беше средище на срещи на най-високо ниво - от Ердоган, през Жан-Клод Юнкер, Дейвид Камерън, Орбан", заяви още той