3 Февруари, 2026

Мехмед Дикме: Лидерът на ДПС се опитва да демонстрира сила

Мехмед Дикме: Лидерът на ДПС се опитва да демонстрира сила

Корупцията е една от причините за неприемането на страната ни в Шенген

По този начин опозицията показва, че е жива, а в същото време се дава възможност на управляващите да покажат силните си страни, посочи в студиото на "България сутрин" на Bulgaria ON AIR бившият земеделски министър Мехмед Дикме.

"Темата корупция е актуална за всяко едно правителство, не само за прехода, както и за всички европейски правителства. Към настоящия момент оценката и на САЩ, и на Европейската комисия е, че корупционният индекс в България е изключително висок. И дори нещо повече - това е и една от причините за неприемането на страната ни в Шенген", отбеляза гостът.

Припомняме, че лидерите на БСП и ДПС, Корнелия Нинова и Мустафа Карадайъ, се договориха да внесат вот на недоверие срещу правителството на Борисов на 17 януари. А работната група трябва да бъде готова до 10 януари с мотивите.

ГЕРБ от своя страна заподозряха, че целта на опозицията с внасянето на този вот е да се помрачи първото официално събитие от българското европредседателство, което ще се състои на 11 януари.

"Toва, което правят ДПС в момента е по-скоро легитимация. Лидерът на ДПС се опитва да демонстрира сила. Ако управлението на партията се реструктурира, партията ще се превърне в единна, монолитна и силна организация, представляваща конкретна общност в България", коментира още Мехмед Дикме .
Сподели:

Коментари (0)

Борисов: България в момента е във всички топ 10, които има

Борисов: България в момента е във всички топ 10, които има

Добави, че няма никакъв контакт с Румен Радев, откакто той е напуснал президентството. "Той си прави партия, аз си гледам моята", каза лидерът на ГЕРБ

Борисов: Когато греша, си признавам - правя изводи и не се хващам на хора и ръченици (обновена)

Борисов: Когато греша, си признавам - правя изводи и не се хващам на хора и ръченици (обновена)

Той посочи, че при избора на шеф на БНБ е настоял да бъде избран човек, с когото да се гарантира влизането на България в еврозоната

 Путин и престолонаследникът на Саудитска Арабия са обсъдили  ОПЕК+

Путин и престолонаследникът на Саудитска Арабия са обсъдили ОПЕК+

Двамата са се договорили за по-тясно взаимодействие между двете страни, съобщи Кремъл