26 Февруари, 2026

Мехмед Дикме: Цонев да не бърка казината с тютюневите компании

Мехмед Дикме: Цонев да не бърка казината с тютюневите компании

Проблемът с тютюнопроизводителите се дължи на неадекватността на правителството и политиците в парламента. Йордан Цонев да не бърка казината с тютюневите компании. В този бранш няма картелни споразумения. Забавянето на изкупната кампания се дължи на липсата на добър диалог между държавата и производителите. Това каза бившият земеделски министър от правителството на Симеон Сакскобургготски Мехмед Дикме в ефира на бТВ.

В последните дни се наслушахме на много популизъм. И ГЕРБ, и ДПС са виновни за хала на тютюнопроизводителите. Те са го направили несъзнателно. Всичко се дължи на грешките в техните управления, категоричен беше Дикме.

Проблемът е, че има хора с бели якички, които не отглеждат тютюн, а получават евросубсидии. Проблемът е в наредбата. Аз отдавна алармирам за тази далавера. Трябва да се променят много неща в законодателството. Държавата няма ясна политика в този сектор. Политиците не ги е грижа за хората и загърбиха народа. Необходим е регистър на всички хора, които наистина произвеждат тютюн. Половината пари ще отидат не при производителите, а при разни държачи на квоти за тютюн, обясни Дикме.

Сподели:

Коментари (0)

Напрежение в парламента: Депутатите чакат Андрей Гюров, искат справка за US-самолети у нас

Напрежение в парламента: Депутатите чакат Андрей Гюров, искат справка за US-самолети у нас

Народните представители настояват да присъства на изслушването относно ситуацията с намиращите се на летище София американски военни самолети и ескалацията на напрежението в Близкия Изток

Юлиян Попов: От групата на Калушев искаха подновяване на меморандума

Юлиян Попов: От групата на Калушев искаха подновяване на меморандума

Министър Росица Карамфилова започнала процедура по прекратяване на споразумението, но станало "много сложно" - прекратено е през 2025, от кабинета на Росен Желязков

Гюров назначи Велизар Шаламанов за заместник-министър на външните работи

Гюров назначи Велизар Шаламанов за заместник-министър на външните работи

Той е заемал министър на отбраната през 2014 г., както и заместник-министър на отбраната от 1998 до 2001 г.