4 Февруари, 2026

Мешерето поиска нова агенция за малцинствата

Мешерето поиска нова агенция за малцинствата

 

Най-видните роми в държавата смятат, че именно през тази агенция трябва да става разпределянето на парите по проекти, които отиват сега безконтролно в разни фондации.

Милиони левове перат на гърба на бедните и просещи роми, заяви  приорът Христо Младенов по ТВ 7.  

Той съобщи, че през юли се организира международна конференция на всички мешерета по света, не само от Европа, но и от Америка, Канада и Русия, които нашите български страейшини ще призоват също да излязат на светло, както това направиха вчера българските, за да решат заедно социалните проблеми на циганите.

Образование и социални дейности, оземляване на безимотните, подобрение на инфраструктурата, нови жилища на социално слаби граждани, не само роми, както и подкрепа за здравеопазването и борбата с престъпността и корупцията са приоритетите на мешерето.

Старейшините със съжаление констатираха, че преди демократичните промени образователната система е била по-добра, а циганчета и българчета са учили заедно.Държавата няма никаква стратегия 23 г.,

приети са няколко документа, които започват и свършват доникъде, категорични са най-авторитетните и най-богатите сред ромите.

Щом сме избрани за старейшини, сигурно ни вярват, каза приорът на мешерето в отговор на въпроса дали циганите ще се вслушат в техния апел да се образоват и да не си продават гласа на изборите.

В същото време ромските лидери не скриха, че няма как да спрат "този, който умира от глад" да вземе 50 лв., след като първо трябва да бъде възпрян "онзи с торбите с парите".

Старейшините са категорични още, че не само циганите, но и "цели кооперации с българи" си продават вече гласа. Главният прокурор да накаже виновните, призова приорът Христо Младенов.

Сподели:

Коментари (0)

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка поздрави управителя на Българската народна банка на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент