3 Май, 2026

Местан: ДОСТ ще иска касиране на изборите

Местан: ДОСТ ще иска касиране на изборите

Формацията внася сигнал до главния прокурор с искане за разследване на събитията на границата с Турция

Партия ДОСТ ще поиска касиране на проведените избори за парламент веднага след обявяването на официалните резултати. Това заяви лидерът на формацията Лютви Местан, цитиран от Дарик.

Според него изборите не са били честни и прозрачни и не са проведени в съответствие с Конституцията и Изборния кодекс.

Местан обяви, че внася сигнал до главния прокурор с искане за разследване на събитията на границата с Турция, при които хора с двойно гражданство бяха спирани от влизането си в България, за да упражнят правото си на глас.

Партията иска да се разследва и натиска, упражнен от група политици, начело с Валери Симеонов от Патриотичния фронт, в резултат на който е въведено изискването за попълване на декларация, че съответният човек няма да гласува на друго място. Именно това затрудни вота в Турция, смята лидерът на ДОСТ.

Според него реалният резултат на партията е можел да стигне 4 процента.

Във връзка със сигнала до Главния прокурор Местан поиска сваляне на имунитета на бъдещите депутати Валери Симеонов и Красимир Каракачанов.

Той предупреди, че без ДОСТ и без десните партии в Народното събрание, всеки от вариантите за съставяне на правителство е опасен, и ще бъде заложник или на фашистите, или на Сараите.

Сподели:

Коментари (0)

ВСУ поразиха два руски танкера, Зеленски показа видео

ВСУ поразиха два руски танкера, Зеленски показа видео

„Нашите воини продължават да налагат санкции срещу руския сенчест нефтен флот – поразиха два такива съда във водите на входа към пристанище Новоросийск", заяви президентът

Крум Зарков:  Това не е краят! БСП е най-важната политическа сила в България

Крум Зарков: Това не е краят! БСП е най-важната политическа сила в България

Знаех, че референдум по въпроса за еврозоната е конституционно недопустим и не можех да премълча това. Ако спазваме Конституцията само когато ни харесва, не може да има правов ред."

Иван Анчев е признат за  почетен член на Българо-американската полицейска асоциация

Иван Анчев е признат за почетен член на Българо-американската полицейска асоциация

Това е знак на моята дългогодишна (25+) работа в подкрепа и изграждане на двустранните правоохранителни отношения между България и САЩ, заяви зам.-министъра на МВР