"По никакъв начин ние не сме инициирали оставка. Друг е въпросът, че при тази категоричност, приехме оставката, тя е факт", каза още Местан. Той заяви, че е изненадан от различните хипотези след новината, че Бисеров напуска и ДПС, и Парламента.
"Уверявам ви и ще го повторя пак, че ние не сме поискали оставката на г-н Бисеров. Това е негово лично решение, а кои точно мотиви са го подтикнали, той помоли негова да е преценката кога и как да ги оповести", уточни председателят на ДПС. "Няма никаква промяна в политиката на ДПС. Партията стои плътно зад кабинета "Орешарски", заяви Местан.
На въпрос дали като председател на парламентарната правна комисия върху него е упражняван натиск, Местан категорично отрече. Г-н Бисеров бе категоричен, че няма нито едно политическо отношение към решението му да напусне ръководните позиции, допълни Местан. Аз също бях изненадан, когато разбрах това в ранните следобедни часове на вчерашния ден, каза още лидерът на ДПС.
Той заяви, че категорично изключва Бисеров да работи по друг политически проект. ДПС е в състояние да запълни какъвто и да е вакуум и не може да се очаква сътресение в партията, увери Местан.
Още от България
МК: Намаляването на разходите с 10% не засяга делегираните бюджети за култура
Сред защитените от мярката структури са театрите, оперите, филхармониите, галериите, библиотеките, читалищата, училищата по изкуствата
Младежите в Благоевград си поръчали дрогата преди месец чрез руската платформа Telegram
"Никой в жилищния блок, който е панелен, не е подал сигнал. Аз също съм живял в панелен блок – знам, всичко се чува. Когато се качих в апартамента, беше невиждана гледка."
Околийски: Децата нямат подготовка за реалния живот, включително по отношение на наркотиците
"Държи се на традиционни предмети, които не водят до реални допълнителни ползи, защото много бързо се забравят"