27 Февруари, 2026

Местан: ДПС ще остане вярна на постигнатото съгласие

Местан: ДПС ще остане вярна на постигнатото съгласие

ДПС настоя за спазване на постигнатата договорка между политическите играчи на масата за преговори при президента Росен Плевнелиев  - парламентът да работи до началото на следващия месец.

„Политическата отговорност се изразява в стриктно придържане към постигнатото съгласие на консултациите при президента, защото никой не поставя под съмнение това съгласие", призова на брифинг в парламента лидерът на ДПС Лютви Местан, визирайки решението на ГЕРБ да последва „Атака" и да не участва повече в работата на това Народно събрание.

Неспазването на това съгласие според Местан ще бъде знак, че думата на политиците винаги е предпоследна и ще се обясни сриването на доверието на хората в политическите партии.

„ДПС ще остане вярна на постигнатото съгласие", се зарече председателят на третите по сила в НС и призова още веднъж и другите парламентарно представени партии да го направят.

Лютви Местан определи и като лош знак провеждането на предсрочни избори по-рано от вече договореното, а именно - 5 октомври.

„Нека да останем отговорни", пожела още лидерът на ДПС и обърна внимание на факта, че по-скорошни избори ще означават ерозиране на усещането за държавността.

Сподели:

Коментари (0)

Гюров свиква среща с ключови министри във връзка със сметките за ток и цената на водата

Гюров свиква среща с ключови министри във връзка със сметките за ток и цената на водата

Теми на срещата ще бъдат множеството сигнали за високи сметки за ток и цените на питейната вода.

Министър Христанов: Известих премиера за заплаха за националната сигурност

Министър Христанов: Известих премиера за заплаха за националната сигурност

Министърът на земеделието отказа да даде подробности за този сигнал. Той вече внесе сигнал в прокуратурата за злоупотреби за близо половин милион лева, свързан с т.нар.“златна фадрома”.

"Възраждане" се жалват: Андрей Гюров няма да се яви никога на парламентарен контрол

"Възраждане" се жалват: Андрей Гюров няма да се яви никога на парламентарен контрол

Това заяви пред журналисти в парламента заместник-председател на ПГ на „Възраждане" Петър Петров