Той определи „думи, думи, думи" за дума на изминаващата година
Няма политическа стабилност в страната и предсрочни избори са неизбежни. Тази теза застъпи председателят на ДПС.
В интервю пред "Дарик" партийният лидер, който изведнъж се вживя в ролята на "градивна" опозиция, отбеляза, че ДПС няма ресурс да предизвика предсрочни парламентарни избори със своите 36 народни представители, но при тази формула на властта, очевидно не може да очакваме стабилност в управлението.
"Животът на кабинета „Борисов" 2 ще зависи от ефективността на управлението на този кабинет. Дали ще продължава измамно да се крие зад паравана на стабилността като някаква самоцел или ще може да проведе политика на реформи. Понеже второто не е възможно, не е възможно да имаме и успешно управление на кабинета. Не защото ДПС го иска или не го иска, а като естествено развитие на политическия процес. Аз не смятам, че при такава формула на властта е възможно да се изкара пълен управленски мандат", разкритикува управляващите Местан.
По думите му от гледна точка на обективния анализ предсрочните избори са неизбежни, въпреки че не това е политическа цел на ДПС, а е обективно и неизбежно следствие от порочната формула на властта и от неуспешното управление заради формулата на властта.
"Не би представлявал голям прогностичен риск, ако кажем, че 2016 година, освен година на редовните президентски избори, да се окаже година и на предсрочните парламентарни избори поради една основна причина - онова, което бих искал да бъде дума на 2016 година, но дума със собствен смисъл, а не мантра или заклинание, е думата развитие", посочи политикът.
Лютви Местан определи „думи, думи, думи" за думата на изминаващата година.
Още от България
Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС
„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“