14 Януари, 2026

Местан: Първо ще ловя едри риби, после ще се готвя за вот на недоверие

Местан: Първо ще ловя едри риби, после ще се готвя за вот на недоверие

След края на извънредното заседание на Народното събрание, свикано заради частичното президентско вето върху актуализацията на бюджета, той отрече категорично някой от партията му да е преговарял за подкрепа с „Атака", с чийто 11 гласа бе отхвърлено президентското вето. На Местан не му било известно и някой от колегите му от левицата да е преговарял с Волен Сидеров.

Що се отнася до готвения от ГЕРБ вот на недоверие, лидерът на ДПС отговори, че мнозинството имало готовност за такъв вот през септември.

Местан се солидаризира и с изказването на съпартиеца си Йордан Цонев, който от трибуната на парламента по-рано днес обяви, че президентът Росен Плевнелиев е символ на задкулисието. Той обаче изтъкна, че не е загубил доверие в самата институция „държавен глава". Сега по-важно е Плевнелиев да възстанови конституционната си роля на балансьор.

 

Сподели:

Коментари (0)

Утре обсъждат  промените в Изборния кодекс

Утре обсъждат промените в Изборния кодекс

Лидерът на ПП Асен Василев повтори, че тяхната заявка е 100% да се гласува с машини на предстоящия вот

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

„Много хора си представят, че смяната на лидера едва ли не ще подпише някакъв нов живот на БСП.“

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Единият кораб е превозвал над 1100 тона азотни торове, другият - калиев хлорид