15 Януари, 2026

Местан пропусна митинга за Възродителния процес, новият триумвират на ДПС в Ардинско

Местан пропусна митинга за Възродителния процес, новият триумвират на ДПС в Ардинско

Изключеният бивш лидер на ДПС Лютви Местан не се появи на първия от възпоменателните митинги в памет на жертвите на т.нар. възродителен процес, които се провеждат в Кърджалийско в края на декември.
Първата проява е в ардинското село Млечино. В митинга участваха тримата съпредседатели - Мустафа Карадайъ, Четин Казак и Рушен Риза.
Казак призова всички, които са застанали зад Местан на вчерашната пресконференция в Кърджали, да се върнат обратно в ДПС и им даде време за размисъл. Това вече направи кметът на Ардино Ресми Мурад, който вчера беше рамо до рамо с Местан, а днес рамо до рамо с новото ръководство отстояваше позициите на ДПС.

Сред пристигналите да почетат жертвите, но отделно от официалните гости, бяха и областният лидер на ДПС Кърджали Бахри Юмер и депутатът Шабанали Ахмед. Двамата участваха в пресконференцията на Лютви Местан в Кърджали в четвъртък. Те бяха сред хората, твърдо застанали на негова страна.
На пресконференцията Местан заяви, че ще участва във възпоменателните прояви, каквото и да се случи.

Очаква се бившият лидер да се появи на митинга край Тюркян чешма, който ще се провде утре в кирковското с. Могиляне. То се намира само на 15 километра от родното село на Местан Островец.

Сподели:

Коментари (0)

Делян Пеевски: Горчиво на Радев и АПС

Делян Пеевски: Горчиво на Радев и АПС

Според него днес важната тема е комисията „Сорос“, която част от депутатите в парламента искат да се затвори.

Асен Василев настоя за индексация на заплатите с 5,2%

Асен Василев настоя за индексация на заплатите с 5,2%

„Когато се приема бюджетът за 2026 година, ние ще държим да има драстично намаление на броя министерства“, заяви председателят на „Продължаваме промяната“

АПС благодари на Радев и не отрече възможност за изпълнение на 3-ия мандат

АПС благодари на Радев и не отрече възможност за изпълнение на 3-ия мандат

В кулоарите на парламента пред медиите Садъков заяви, че приемат решението като положителна оценка на усилията на АПС в рамките на 51-ото Народно събрание за отстояване на принципите на демокрацията и държавността