Местан отново настървено обясни, че виновни за тяхната съдба сега е “престъпното поведение на предишните управляващи”. Сега обаче хората трябвало да бъдат спокойни, защото правителството имало воля да решава техните проблеми.
Няма да остане нито един килограм неизкупен тютюн. Двете партии, които стоим зад кабинета и самият кабинет, ще сторим всичко, което е необходимо, независимо от ограничените възможности за въздействие, резултат от престъпната либерализация на сектора, която беше извършена от предишните управляващи - Борисов и Цветанов, демагогства Местан.
С популистка риторика лидерът на ДПС обяснява, че “да чуем гласа на тютюнопроизводителите, означава да чуем собствения си глас, защото огромна част от ПГ на ДПС се състои от колеги, които са израснали с катранови ръце. Проблемът им е наша собствена съдба. А протестът им е повече от справедлив”.
Лютви Местан коментира и темата за ниските изкупни цени на тютюна, оправдавайки се с пазарната конюнктура и с други обстоятелства. Той обаче обещава тютюнопроизводителите да бъдат компенсирани от държавата, за да не се чувстват по никакъв начин ощетени.
Затова се обърнахме към Комисията за защита на конкуренцията да проверим дали не е на налице картелно споразумение. Ако, в крайна сметка, средните цени на килограм тютюн се окажат по-ниски в сравнение с миналата година, държавата ще компенсира по-ниските изкупни цени на реколта 2013-а година, коментира още Лютви Местан.
Лидерът на ДПС обаче и дума не обелва за фалшивите квоти, за които писа Faktor.bg, чрез които хора от високите етажи на властта на гърба на тютюнопроизводителите ще гушнат от държавата милиони, без да са инвестирали нито пари, нито труд в отглеждането на тютюн.


Коментари (0)