6 Декември, 2025

Методи Андреев: България ще бъде отклонена от своя геополитически курс, ако БСП спечели

Методи Андреев:  България ще бъде отклонена от своя геополитически курс, ако БСП спечели

"Не мога да допусна, че България 27 години след прехода отново може да допусне на власт БСП и ДПС. Илияна Йотова ще вземе външнополитическата част от президентството ", Това заяви в "България сутрин" на Bulgaria ON AIR депутатът от гражданската квота на ГЕРБ Методи Андреев. Той каза също, че ако президентската двойка на БСП спечели изборите България ще бъде отклонена от своя геополитически курс.

Георги Първанов е аут от лявото, ако Румен Радев спечели, смята той.

Сделка между БСП и ГЕРБ означава политическа смърт за ГЕРБ. Ако егото на Бойко Борисов е по-силно от това държавата да продължи своето развитие, ще се повтори историята на Иван Костов. ГЕРБ не чете историята. Ще има изключително бърз разпад, ако Румен Радев спечели изборите каза още гостът в студиото. .Според него кандидатите на БСП и ГЕРБ не са автентични кандудатури. По думите му Радев не е точен избор за левия електорат, а Цачева не е идеалният кандидат за свободните десни избиратели.

"В ГЕРБ помислиха, че са самодостатъчни за избора на Цачева. Тя трябва да даде знак, че може да се еманципира от своята политическа партия", настоя гостът, според когото от евентуална загуба не трябва да се прави трагедия.

"След като се признае, че са допусанти грешки, в оставащата част от мандата мнозинството трябва да покаже, че е осъзнало за какво ги наказват хората. Не ме интересува какво ще направи Борисов в понеделник и неговото политическо бъдеще. Мисля за себе си и моето семейство", категоричен е Методи Андреев.

Той се закани, че ще оттегли подкрепата си, ако ГЕРБ избяга от политическата битка.

Сподели:

Коментари (0)

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

„Вятърът е над 15 м в секунда, морето е 4-5 бала, корабът се държи стабилно  не представлява опасност както за екипажа, така и за околната среда.“

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

Договорено е отпадането на няколко спорни мерки, залегнали в първоначалния вариант на бюджета.