31 Юли, 2026

Методи Андреев: БСП и ДПС представляват интересите на организирана престъпност

Методи Андреев: БСП и ДПС представляват интересите на организирана престъпност

БСП, ДПС, Атака и АБВ представляват интересите на организирана престъпност в България в Парламента. Това стана ясно след като не гласуваха за промените в Конституцията, които целяха качествена реформа. Това заяви депутатът от ГЕРБ Методи Андреев в ефира на БТВ.

„Негласуването за промени в Конституцията е политически удар. Путин иска разпадаща се държава. Те видяха, че предложенията не са шикалкавене. Вие забелязали ли сте колко често БСП и ДПС гласуват заедно? Безспорно е, че Русия е заинтересована България да е нестабилна – спор няма, да има съд и правосъдие за всеки. Как да се борим като има. Тези хора подкрепят една система, на която избирателите им не вярват” заяви Андреев.

„Не смятам, че трябва да се отстъпва по този начин. Тази реформа трябва да се случи, заявихме, че дойдохме да направим реформа в съдебната система. Това е политически удар и се вижда какви интереси прозират зад тях. В бюрото за борба с корупцията в Полша, например, се използва полиграф и то няколко пъти през годината. Проверката за почтеност трябва да има. Много често прокурорите ще се превръщат в съдружници на политиците, забогатели незаконно. Най-важното е да се спазва и прилага закона. Правосъдната система им прави проверки и дотам” каза в заключение Андреев.

Сподели:
Огнян Минчев: Да сезираме европейските институции - има сериозна заплаха за фалшифициране на предстоящите избори!

Огнян Минчев: Да сезираме европейските институции - има сериозна заплаха за фалшифициране на предстоящите избори!

"Напълно изведена извън механизмите на публичния контрол според промените е и ролята на МВР в цялостния изборен процес. Радев и неговата групировка планират пълна узурпация на властта в България" 

Демерджиев обвини прокуратурата в "директен отказ от справедливост"

Демерджиев обвини прокуратурата в "директен отказ от справедливост"

Без да посочва конкретни имена, вътрешният министър твърди, че МВР има данни, че председателят на местна партийна структура ръководи схема, с която ВиК-Бургас е ощетено с милиони евро

Военен самолет кацна на летището във Варна, МО не дава информация

Военен самолет кацна на летището във Варна, МО не дава информация

По външни белези летателният апарат наподобява въздушен танкер за дозареждане във въздуха

Коментари (0)