27 Юли, 2026

Методи Андреев: Лукарски е некоректен към ГЕРБ, ще поискам оставката му

Методи Андреев: Лукарски е некоректен към ГЕРБ, ще поискам оставката му

Вече ще наричам министъра на икономиката Божидар Лукарски – ЛукаВски. Той постъпи некоректно с назначаването на борда на директорите във ВМЗ-Сопот. Това каза на пресконференция в Пловдив депутатът от ГЕРБ – Пловдив област Методи Андреев, съобщава „Марица“.

Той отправи критика към трите последни борда в предприятието за това, че обслужвали частни и корпоративни интереси и предупреди, че ще настоява да бъде извършена проверка. Андреев обвини икономическия министър в некомпетентност и заради това, че е уволнил Богдан Богданов и поиска оставката му. По думите на депутата именно Богданов е човекът, който е изнесъл тежестта след взривовете в Иганово. Освен него от длъжност е освободен още един специалист в ВМЗ – Атанас Трифонов, който е доказан авторитет в предприятието. Министър Лукарски е постъпил крайно некоректно и при назначаването на последния борд на директорите – Иван Гецов, Любомир Джапаров и Владислав Тоцев, като е пренебрегнал мнението на коалиционния партньор в управлението

„Така не се постъпва с коалиционен партньор, какъвто е ГЕРБ, който носи отговорност. Гецов е генерален директор и е бил и обект на разследване за взривовете в Иганово,  Освен това, предвид обстоятелството, че Владислав Тоцев е бил съдружник във фирма, която е била голям клиент на ВМЗ, при него има конфликт на интереси. Този борд не е посрещнат добре от синдикатите и в завода зрее напрежение, изтъкна депутатът от ГЕРБ и допълни, че оттук нататък отговорност за съдбата на ВМЗ ще носи не ГЕРБ, а СДС и заместникът на Лукарски - кметът на Карлово Емил Кабаиванов.

Методи Андреев е категоричен, че ще поиска проверка на оръжейницата, като в нея ще бъдат предизвикани представители от различни институции – Държавен финансов контрол, Сметна палата и всички други, които имат отношение към проблемите във ВМЗ-Сопот. Ще бъдат ревизирани всички договори, сключени през последните три години, ще има питания към ресорния министър, предупреди народният представител от ГЕРБ.

Сподели:
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова  би трябвало да е от “Прогресивна България”

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”

"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.

Техеран: Българските управляващи трябва да понесат отговорност за опасното решение, което превръща страната им в съучастник на САЩ и ционисткия режим

Техеран: Българските управляващи трябва да понесат отговорност за опасното решение, което превръща страната им в съучастник на САЩ и ционисткия режим

Говорителят на външното министерство на Иран Есмаил Багаи заяви на седмичната си пресконференция днес, че Техеран знае, че България преди време е дала разрешение на американските ВВС да разположат свои самолети на летище София, които да бъдат използвани във войната срещу Иран,

Коментари (0)