30 Август, 2026

Методи Андреев: СДС си присвои поклонението пред жертвите на комунизма в Ловеч без никакъв принос

Методи Андреев: СДС си присвои поклонението пред жертвите на комунизма в Ловеч без никакъв принос

Васил Василев

„Основен принос за организацията на традиционното шествие и поклонение пред паметта на жертвите в Ловешкия концлагер „Слънчев бряг” на 26-и март в Ловеч имаха кметът на града Корнелия Маринова и председателят на Съюза на репресираните от комунизма „Памет” Лиляна Друмева. С финансовата помощ на ГЕРБ и на Цветан Цветанов беше отпуснат автобус за желаещите от София да присъстват на поклонението”. Това заяви пред Faktor.bg депутатът от ГЕРБ Методи Андреев по повод почитането на жертвите на Ловешкия затвор в Ловеч, за което предварително излезе информация, че СДС са организирали събитието.

„Некоректно е, когато към едно подобно събитие нямаш никакъв принос, да се хвалиш, че си го организирал. Похвално е, че от СДС имаше представители в събота в Ловеч. Не е похвално, че от ДБГ и от ДСБ, мисля, нямаше представители. Божидар Лукарски и ръководството на СДС знаят, че нямат никакъв принос към това събитие и нищо общо с организацията му, освен че са поканени да присъстват. СДС с лидер Божидар Лукарски и по-добре да не се ангажира с подобни твърдения, защото не е добра атестация точно в това ръководство на партията да се пишат за толкова големи антикомунисти, когато добре знаем каква ефективността от тяхната дейност, по върховете на държавата включително. От СДС май са имали по-голяма организация по хвалбата и рекламата за организирането на събитието отколкото по същинския принос. Това е нормално за хора като Божидар Лукарски – повече пара в свирката, но по-малко съдържание в това, което се прави”, каза още Андреев.

„Бях безкрайно втрещена, когато видях в медиите информацията, че поклонението е организирано от СДС. Божидар Лукарски беше там, то СДС се опитаха да правят с чужда пита помен, което не е почтено и не е коректно. Нямам нищо против техни лидери да са там или да са организатори, но те бяха. Те се опитаха да си направят реклама на гърба на други организации и на паметта на жертвите на лагера „Слънчев бряг”, коментира пред Faktor.bg съорганизаторът на събитието миналата събота председателят на Съюза на репресираните от комунизма „Памет” Лиляна Друмева.

Сподели:
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние

Коментари (0)