29 Март, 2026

Методи Андреев: Военното ни разузнаване работи като информационна служба

Методи Андреев: Военното ни разузнаване работи като информационна служба

Нашето военно разузнаване работи като информационна служба. Това заяви от парламентарната трибуна народният представител от ГЕРБ Методи Андреев при дебатите по Закона за военното разузнаване и конкретно текстовете, касаещи назначаване на директора на Служба „Военна информация”, предаде „Фокус”. Андреев коментира, че това не се отрича от никого – нито от ляво, нито от дясно, и няма нужда ръководството да бъде оперативно. „Работата на такъв началник е да посочва политическата посока на тази служба. Това може да е човек, който притежава подобни качества. Идеята беше да разширим спектъра на кадърните хора, които могат да претендират да управляват службата. Разузнаването е високоинтелигентна дейност, очаква се решенията да бъдат нестандартни. Разширяваме ветрилото, хора, имащи експертиза, да кандидатстват”, уточни Методи Андреев. 

В реплика Кирил Добрев от БСП се обърна към Андреев и обясни, че с четене на досиета и четене на криминални книги експерт не се става. „Важните неща – навремето днешните реформатори, поставиха Димо Гяуров като шеф на НРС и съсипаха една служба. Днес въпросът, който имам, е защо се прави тази промяна в закона. Искам персонално да ми кажете – кой ще бъде назначен за шеф и после има ли задкулисие в службите, или няма”, посочи Кирил Добрев.

Таско Ерменков също репликира Методи Андреев. Той уточни, че няма различие, че директорът трябва да е високоинтелигентен човек. „Имаме различие по направлението на интелигентността му. Искаме да бъде интелигентен военен, който да си върши работата интелигентно и военно, а не да бъде пенкеле служител”, подчерта той. 

Велизар Енчев отново в реплика поясни, че с изказването си Андреев е потвърдил хипотезата му, че обезличаването на военното разузнаване ще продължи и при тяхното управление. „Вие по един или друг начин ще се опитате да слеете военното и цивилното разузнаване. Ако назначим Бакалов за шеф, как ще се справи той в експертните часове, когато се води война”, попита той.

В дуплика Методи Андреев отговори на Кирил Добрев с думите, че не него са го хванали на границата с куфар пари и не той притежава ВЕЦ-ове.

Сподели:

Коментари (0)

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.

Терзиев:  София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Терзиев: София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Кметът на София даде официален старт на пролетната залесителна кампания в землището на град Банкя.