8 Август, 2026

Михаил Константинов: Санират аферата "Костинброд"

Михаил Константинов: Санират аферата "Костинброд"

"Предложението за бюлетините да се печатат в Румъния е смешно. То показва колко болезнено се борим с проблемите, които сами си създаваме. Това е опит за саниране на аферата "Костинброд", заяви пред бТВ проф. Михаил Константинов.

"В момента бюлетините се печатат, както защитени книжа и банкноти. Може ли някой да ми каже каква е разликата между тях и една обикновена хартийка? Ако ви дам една бюлетина, кажете ми какво ще правите с нея? Ако с една не можете да направите нищо и с 300 000 няма да направите нищо", коментира Константинов. 

"С наличната техника БНБ не може да се справи с печатането на всички бюлетини и изборните книжа. Нека приключим веднъж завинаги случая с бюлетините в Костинброд - имаме съдебно решение, в което прокуратурата се отказа от собствените си обвинения", посочи Константинов.

"Неравенството пред закона, а не гладът, предизвиква революциите", каза той в коментар на случващото се в Гърмен и допълни: "Циганите играят по правилата, които ние създаваме. Правилата ни, обаче са лоши".

"Етнически сблъсък в България няма как да има, но терористичен акт - да. На наша територия вече има терористи", твърди Константинов.

Сподели:
Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати

Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати

Според него тийнейджърите от Пловдив, обвинени в убийството на 37-годишния Георги Кузев, най-вероятно са били свидетели на домашно насилие

Ивайло Мирчев: Явно някой много иска да скрие протокола за замразяването на договора с „Боташ“

Ивайло Мирчев: Явно някой много иска да скрие протокола за замразяването на договора с „Боташ“

"Какви точно са тези „подобрени условия“? Какво се случва с натрупаните задължения?"

Искаме от Европа извънредна помощ за животновъдите

Искаме от Европа извънредна помощ за животновъдите

„Земеделските производители са изправени пред сериозни предизвикателства – неблагоприятни метеорологични явления, щети по земеделските площи, нестабилност на пазарите и нарастващи производствени разходи“

Коментари (0)