29 Януари, 2026

Михаил Мирчев: Касираме изборите в София и започваме отначало

Михаил Мирчев: Касираме изборите в София и започваме отначало

Ако изборите в София бъдат касирани, цялата процедура ще се повтори от самото начало, заяви в предаването "Още от деня" на БНТ социологът и кандидат-кмет на БСП Михаил Мирчев, който е събрал 10 кг доказателства. "Ще трябва да има нова кампания, въпросът е колко дълга. Ако започне отново цялата процедура, пак трябва да има номинации, процедури, така че може и да не съм аз отново кандидатът на БСП. Това е реалистично, не е парадоксално", с горчив вкус поясни той.

"Моята жалба е принципна за касиране на изборите в София. Има стотици засечени протоколи, които изобщо не са изрядни и подлежат на второ броене в секциите, изясняване на истината. Така че има много основания за жалба за касиране в София. Оказван е брутален натиск, включително и със съдействието на пилицията, много са директните обвинения, фактите, изнасят се много драстични случаи. Така че очакваме да видим съдът дали ще узакони това безобразие", заяви Мирчев.

Той обяви, че 9 процента е фалшифицираният резултат, реалният е 13 процента. На общинската листа са 10-ина проценти, те също биха се вдигнали, надява се Мирчев. Той отрече да се оплаква, но призна, че около 20-30 процента от симпатизантите на БСП "си имаха голяма съпротива срещу мен".

Като в предизборно студио социологът отново нападна Йорданка Фандъкова, като призна, че в началото бил по-остър, но после омекнал заради симпатията към нея. "Срещу такава бетонна стена, каквато е ГЕРБ в София, не може да си мек, г-жа Фандъкова е много симпатично холивудско прикритие. Ако тя нямаше тези лични качества, нямаше кампанията да носи този артистизъм, но има бандитизъм на белите якички, краде се много. Фандъкова е симпатично прикритие на всичко това", продължи Мирчев.

Като бивш кандидат-кмет той определи протестите така: Ако професионалният статут на полицаите се уязвява, трябва да протестират, но те прекалиха със задръстването на магистрали и пътища. Това са хора, работата на които е да осигуряват безопасността на държавата. Има крайности, които не могат да се приемат.

Сподели:

Коментари (0)

Три месеца преди вота: Парламентът прекроява Изборния кодекс в атмосфера на обвинения и спорове

Три месеца преди вота: Парламентът прекроява Изборния кодекс в атмосфера на обвинения и спорове

С гласовете на ГЕРБ, БСП, ИТН и „Възраждане“ бяха приети на първо четене ограничения за секциите в чужбина, докато дебатът прерасна в скандали и сблъсъци, изгонени депутати

Изпратиха тържествено български военен контингент, вливащ се в силите на НАТО в Косово

Изпратиха тържествено български военен контингент, вливащ се в силите на НАТО в Косово

Формированието е в състав от 97 военнослужещи. То ще бъде дислоцирано в база „Виладжио - Италия“.

ВАС окончателно реши: Решението за по-скъпи синя и зелена зони остава в сила

ВАС окончателно реши: Решението за по-скъпи синя и зелена зони остава в сила

Върховният административен съд обезсили като недопустимо определението на Административен съд - София-град, с което бе спряно предварителното изпълнение на наредбата за синята и зелената зони в София