17 Март, 2026

Михнева: Нормално ли е един журналист да взима 80 бона на месец?

Михнева: Нормално ли е един журналист да взима 80 бона на месец?

Изборите са платени, това е усещането на хората, объркаха се кой кой е, аз се ошашавих, нормално ли е един журналист да взима 80 бона на месец? Няма ги идеите, хората са отвратени. Това заяви журналистката Маргарита Михнева в ефира на БНТ. „Тунинговани журналистки са в списъка с кредитни милионери” , категорична е тя.

В спорът се включи и членът на СЕМ – Мария Стоянова. „Държавното субсидиране крие определен риск, конкретни теми и идеи не са изведени на преден план, ЦИК следи парите, СЕМ се занимава дали е отбелязано” смята тя.  "Според теб на кой член от Закона за медиите отговаря това твърдение?", продължи обаче Стоянова. Вие говорите за пари, които се дават под масата, подчерта тя.Парите са ясни, те са преведени по банкова път, категорична бе обаче журналистката Михнева.Тя допълни, че има журналисти, които взимат пари, за да пишат за определени политически фигури.

Журналистът Борислав Зюмбюлев, който също се включи в разговора по-късно, изтъкна от своя страна, че журналистиката се намира в криза, главно финансова, по думите му. Това създавало проблем с финансирането на всяка една медия."Моето мнение е, че част от националната субсидия на партиите трябва да бъде насочена към медиите", предложи Зюмбюлев.

След коментара му Стоянова и Михнева отново подхванаха спора си, като членът на СЕМ направи забележка на Михнева да не слага всички журналисти под общ знаменател. Михнева обаче бе категорична, че говори единствено с конкретика и призова моралът в изборите да бъде водещ.

Сподели:

Коментари (0)

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решението е взето след категоричния отказ на ПП Божанков да участва в предстоящите парламентарни избори

Агенцията по храните с масови проверки по южната ни граница заради шап в Кипър

Агенцията по храните с масови проверки по южната ни граница заради шап в Кипър

Шапът е най-силно заразното вирусно заболяване по домашните и диви чифтокопитни животни и от него боледуват говеда, биволи, овце, кози, домашни и диви свине, елени, сърни и др.

Андрей Гюров: България продължава да подкрепя справедливата кауза на Украйна

Андрей Гюров: България продължава да подкрепя справедливата кауза на Украйна

Българският премиер и украинският посланик у нас дискутираха и възстановяването е реконструкцията на страната след края на войната