9 Юли, 2026

Миков: БСП загуби, но остава единствената истинска опозиция

Миков: БСП загуби, но остава единствената истинска опозиция

"БСП е единствената, истинска, последователна опозиция, която не измени с нищо на себе си през тази една година, независимо от големите изкушения, включително и поканата за участие във властта". Това каза в интервю за „Фокус” председателят на ПГ на БСП лява България и лидер на партията Михаил Миков. Той определи изминалата година като трудна за БСП. „Година, в която БСП все по-последователно и упорито търси своята автентичност, налага образа си на представители на интересите на по-голямата част от българските граждани, поставя най-остро въпросите, като истинска опозиция на днешното дясно управление. С няколко думи това беше трудна година, но и година, в която успяваме да се доближим до онова, което очакват българите като автентично представителство на лява партия”, коментира Миков. „Не успяхме да постигнем много от това, което искаме, но успяхме да докажем, че сме единствената и истинската опозиция – лявата опозиция на България”, отчете той за изминалата година. „Ще продължим да настояваме за едно по-справедливо данъчно облагане – прогресивното данъчно облагане, за специални мерки в областта на демографията. Ще търсим нови законодатели решения свързани с условията за провеждане на бизнес у нас”, категоричен бе Миков. „Не успяхме да се представим добре на местните избори. Самите избори дадоха сигнал, че в неполитическа среда политическото представителство трудно може да се реализира и трудно може да има доверие от гражданите в избраните. Веднага след изборите започнаха и протестите и политическата нестабилност ще се пренесе в новата година, въпреки че ГЕРБ спечели убедително местните избори, което показва, че когато няма истински избори няма значение резултата”, заяви лидерът на БСП. По повод това дали парламентарната група на „БСП лява България” е успяла да оправдае доверието на своите избиратели, той посочи, че очакванията са винаги повече, от това, което е свършено. „Ние сме единствената истинска последователна опозиция, партия и коалиция, която не измени с нищо през тази една година, независимо от големите изкушения включително и поканата за участие във властта. Смятам, че избирателите ни все по-добре оценяват и разбират, че БСП е истинската партия, истинската опозиция, предлагаща друга политика, различна от днешната дясна политика”, каза още Миков.

Сподели:
Радев се срещна в МС с представители на ръководството на „Уестингхаус“

Радев се срещна в МС с представители на ръководството на „Уестингхаус“

Обсъдено е изпълнението на предварителните инженерни дейности по проекта за изграждане на 7-и и 8-и блок на АЕЦ „Козлодуй“

ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство

ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство

Промените предвиждат по-строг контрол върху финансовите операции на санкционирани лица и свързаните с тях лица

Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция

Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция

"Тази справка и всички други документи, относно пътуването и пребиваването ми в Република Турция за периода 05-08 април 2024г., ще представя пред компетентен съд, за установяване на отговорността на съответните лица"

Коментари (0)