29 Декември, 2025

Миков се оплака: Поразиите в отношенията с Русия никога не са били толкова големи

Миков се оплака: Поразиите в отношенията с Русия никога не са били толкова големи

Поразиите в отношенията с Русия никога не са били толкова големи, принос за което има външния министър. Настоящото правителство унищожава България. Това заяви лидерът на БСП Михаил Миков в ефира на БТВ.

„Ние подкрепяме министърът да си събере чуковете и като не си ги събере той, Борисов с него ще си събира чуковете”, добави още Миков по адрес на Петър Москов. Според него в здравеопазването, това което върви в последната година, е кошмар за пациентите най-вече. „Справедливият протест на тези хора сега в крайна сметка удря върху пациентите”, посочи той.  По думите му, министър Москов вече е предвидил да се избират в болниците и санитари, и сестри, за да може да се изкара още някои допълнителен лев от пациентите, които са си платили иначе здравната вноска. „Досега имаше избор на лекар, който се заплащаше. Сега вече това се разширява и ще се избра и санитарка”, обясни той, че пише в наредбата на министерството и добави, че по-добре да приключи тази агония.

Попитан дали ще подкрепят евентуалния вот на ДПС срещу Даниел Митов във връзка с изказването на министъра, че е приключен проектът с мултикултурализма, Миков заяви, че „БСП - лява България” е опозицията, която ще подкрепи по-скорошното приключване на това правителство. „Явно председателското място в БСП е престижно, след като има 17 номинации за този пост. Конгресът ще покаже кой ще е новият лидер. БСП не е лидерска партия. Аз приемам всички номинации, които имам до момента - над 70. Кандидати са не само Гергов и Нинова, има и други кандидати. Това показва, че курсът на политиката е правилен и ще продължа. Този курс на партията намира одобрение. Смешно е да критикуваш, когато си част от ръководството. Курсът на партията няма алтернатива. добави Миков в заключение

Сподели:

Коментари (0)

Слънчево, ветровито, с положителни дневни температури

Слънчево, ветровито, с положителни дневни температури

Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 56 мин. и залязва в 17 ч. и 1 мин. Продължителността на деня е 9 ч. и 5 мин.

„Гардиън“:   В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

„Гардиън“: В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

"Напрежението се пренася и в парламента, където представители на крайнодясната и проруска партия „Възраждане“ се противопоставят остро на присъединяването към еврозоната", пише изданието

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.