13 Юни, 2026

Миков става редови социалист, хвърли оставка като председател на левите депутати

Миков става редови социалист, хвърли оставка като председател на левите депутати

"Не съм обиден, възприемам нещата спокойно. Знам, че в живота не може само да печелиш, трябва да се научиш и да губиш. Важното е да го правиш с достойнство, а не да печелиш, използвайки недостойни средства", заяви бившият вече лидер на БСП Михаил Миков.

Оставам социалист, но подавам оставка и като председател на парламентарната група. Това обяви той, след като загуби на конгреса от Корнелия Нинова, като обясни, че е редно новият председател да предложи ново ръководство и на ПГ.

Няма да затрудня новия председател и при предаването на "Позитано" 20, гарантира Миков. Той заяви, че Нинова поема тежка отговорност и й пожела да добър път.

Много се говореше за изборите, че апаратът ги прави, но се видя, че други ги правят в кулоарите, допълни той.

На въпрос дали БСП може да се разцепи, Миков отговори, че много зависи от новото ръководство. И предупреди, че то трябва да спазва приетата от конгреса платформа.

Сподели:
Загинал моторист и 2-ма ранени при сблъсък между кола с два мотора

Загинал моторист и 2-ма ранени при сблъсък между кола с два мотора

Единият мотоциклетист е бил транспортиран в болница в Стара Загора, където е починал по-късно от раните си. Другият моторист и жената са откарани в болница в Казанлък.

Патриарх Даниил: Църквата е лечебница, не може да заклеймява, но трябва да се спазва Конституцията

Патриарх Даниил: Църквата е лечебница, не може да заклеймява, но трябва да се спазва Конституцията

Даниил оглави "Шествие за семейството" в София. В отговор на въпрос за отношението към хората, които често стават обект на обществени спорове и разделение, Даниил каза: "Господ е дошъл да призове грешници, а не праведници към покаяние“

Ивайло Мирчев: Изборът на управляващите е България на втора скорост в Европа

Ивайло Мирчев: Изборът на управляващите е България на втора скорост в Европа

Къде искаме да бъдем, докато се решава къде ще се произвеждат най-модерните военни технологии, докато се решава дали ще бъдем част от ядрения европейски чадър и дали ще има обща европейска армия? - запитва Мирчев

Коментари (0)