7 Декември, 2025

Миков: В здравеопазването е хаос, води се война срещу гражданите

Миков: В здравеопазването е хаос, води се война срещу  гражданите

„Изказването на министъра на здравеопазването адекватно отразява състоянието на системата – неразбиране на проблемите, хаос и милиони български граждани, лутащи се между отделните здравни заведения”. Това заяви председателят на БСП Михаил Миков след изслушване на министъра на здравеопазването в пленарна зала.

Председателят на БСП обясни, че Москов е издал заповед преди два дни, с която е възложил на лечебните заведения, независимо дали са частни или държавни, да правят графици и да преглеждат. „Няма как търговски дружества да изпълняват заповед на министъра, без да им се заплаща, защото изпълнителните директори ще ги фалират и ще носят отговорност за това”, уточни Миков.

Според него това показва, че в здравеопазването положението става военно и предположи, че това е свързано с изказването на Борисов преди време, че сме във война. „Но тази война е на правителството срещу българските граждани, в която те ще дадат основните жертви”, коментира той. Миков призова министър-председателя да се заеме с решаване на проблемите в здравеопазването, защото той отговаря пряко за изпълнителната власт.

„Не може преди няколко часа, след като поискахме изслушване на министъра, и столичните лекари да обявят, че минават към протест. Призоваваме правителството да прекрати тази война срещу здравето и животът на българските граждани, която днес се води на територията на страната”, заключи Михаил Миков.

Сподели:

Коментари (0)

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”