26 Февруари, 2026

Милионерът-беглец “онемя”, не казва нищо за парите

Милионерът-беглец “онемя”, не казва нищо за парите

33-годишният мъж има процесуално право да не говори, като това не носи негативни последици за него, обясни зам. окръжният прокурор на Пловдив Галин Гаврилов.

Адвокатът на Енев Георги Кутрински пък отказа коментар по случая.

Разследващите продължават да работят по версията, че Енев е имал съучастник, но на този етап няма никакви доказателства за това. Когато се е предал, Енев е бил видимо спокоен, каза прокурор Гаврилов.

От времето, през което е успял да се придвижи до Прокуратурата след обаждането на неговия адвокат - между 16.00 и 17.00 часа в четвъртък, охранителят е бил или в Пловдив, или в околностите на града. Стана ясно и че беглецът се е укривал в страната.

Мярката за неотклонение на Енев, който е задържан за 72-часа, ще се гледа в неделя. Не е ясно дали той се е свързал с близките си, докато е бил в неизвестност. Предстои те да бъдат разпитани отново.

За престъплението, в което Георги Енев е обвинен, е предвидено наказание от 10 до 20 години лишаване от свобода. Ако той върне парите, то може да бъде намалено до 8 години затвор.

{fcomment}

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Не изключва Борислав Сарафов да има съдбата на Иван Гешев, прокуратурата действа като шпицкоманда

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

На мястото на досегашния председател на УС Йордан Вълчев е назначен Стоян Николов - като изпълняващ длъжността

Пореден протест на "Правосъдие за всеки" - отново поискаха оставката на Сарафов

Пореден протест на "Правосъдие за всеки" - отново поискаха оставката на Сарафов

Протестиращите искат "правосъдие за всеки и правосъдие навреме" - "в конкретен срок, а не в разумен"