31 Януари, 2026

Министър Андреева: Не изразходваме правилно бюджета на Здравната каса

Министър Андреева: Не изразходваме правилно бюджета на Здравната каса

"Беше невъзможно да избегнем лимитите за болниците поради две причини. Броят на лечебните заведения, които чакаха да се издаде разрешително за дейност, бяха много. По закон нямаше как да не бъдат подписани. Успоредно с това не можахме да осигурим бюджет, който да покрие тази разлика и да осигури ресурс за разрешаването на тази дейност." Това заяви здравният министър Таня Андреева в ефира на Би Ти Ви.

По нейни думи колкото и да се увеличи бюджетът, ако не се харчи разумно, той никога няма да бъде достатъчен. 

"Преди няколко години бюджетът за Здравната каса беше 1 милиард лева. Сега е три милиарда, но не го изразходваме правилно", допълни Андреева.

Тя изрази надежда, че до връщане на пациенти след няколко месеца няма да се стигне.

"И миналата година имахме подобен сериозен проблем. Все пак се намери решение и всички болници си получиха дължимите суми", заяви още министърът.

Сподели:

Коментари (0)

Бойко Борисов: В Европа имат огромно разбиране към България и трябва да използваме това

Бойко Борисов: В Европа имат огромно разбиране към България и трябва да използваме това

"Голям оптимист съм по отношение на работата с Германия в следващите месеци", заяви той

 БСП насрочи пленума си на 7 и 8 февруари

БСП насрочи пленума си на 7 и 8 февруари

Лидерът на БСП-София Иван Таков очаква да се проведе конгрес и допълни, че нямало нищо срамно в това

Васил Терзиев спря строителството в района на Боянското блато

Васил Терзиев спря строителството в района на Боянското блато

Проверката на Направление архитектура и градоустройство показва, че за направените изкопи няма строителни книжа