25 Август, 2026

Министър на ГЕРБ в прегръдка със “зелен октопод”

Министър на ГЕРБ в прегръдка със “зелен октопод”

Той отправи директни обвинения към  Министерството на околната среда и водите, както и към министър Нона Караджова, създала условия за злоупотреби с финанси, които Ангелов определи като "зелен октопод, поглъщащ милиони".

Екоекспертът  разказа абсурдна схема, чрез която Министерството получава средства за подпомагане и закрила на дивите кози и мечки в парк "Витоша", които скоро след това същите животни е трябвало да бъдат залавяни и транспортирани до територията на парка. Така на практика министър Караджова усвоявала пари за биологични видове, които не присъстват в биорезервата, категоричен е Ангелов.

Според него са налице и куп други нарушения на екоминистърът. Борис Ангелов съобщи, че екоминистерството е получило 1.5 млн. лева за реализиране на проект, който вече е реализиран от предишното правителство.

Бенефициент за парите е Консорциум ЕКП Води на името на Евгения Караджова.

Екоактивистът не пропусна да коментира и настоящата критична ситуация с "Дюнигейт" и застрояването на плажа в Иракли. Разбира се, че хората са прави да протестират и Иракли не е първият такъв случай, заяви Ангелов.

Той посочи, че министър Караджова е на главна позиция в екоминистерството още от правителството на Иван Костов и има основна вина в повечето подобни случаи.

Да сме живи и здрави да доживеем по-добри екологични времена, пожела за завършек Ангелов.

Припомняме, вчера на заседанието на комисията Антимафия в парламента стана ясно, че се проверява министър и обръч от облагодетелствани фирми, свързан с него.

Сподели:
Полк. Диман Георгиев: Радев, дори Лукашенко прозря!!! Кратуно проZта!

Полк. Диман Георгиев: Радев, дори Лукашенко прозря!!! Кратуно проZта!

"Той ​заяви, че историческите съдби на беларуския и украинския народ са „тясно преплетени“ и ги свързват вековни традиции."

Вили Лилков: Радев е готов на капитулация за страната ни пред Zлото, нужен е отпор от всички проевропейски партии

Вили Лилков: Радев е готов на капитулация за страната ни пред Zлото, нужен е отпор от всички проевропейски партии

"Всякакви допълнителни условия, съображения и разграничителни линии между партиите, които имат претенцията да представляват хора като мен, са вредни и ни отклоняват от целта да изгоним Zлото от българската политика!"

И русофилът ген. Шивиков е с амбиции за президентството - като подгласник на Георги Димов

И русофилът ген. Шивиков е с амбиции за президентството - като подгласник на Георги Димов

Кандидатурите им ще бъдат обявени официално утре, в парк-хотел „Москва“

Коментари (0)