"България има категорична позиция по Южен поток". Проектът не е замразен". Това сподели министърът на икономиката и енергетиката Драгомир Стойнев в ефира на БНТ.
"Комисар Йотингер също обяви, че "Южен поток" е много важен стратегически проект за Европа. На експертно ниво работата не е спирала. Има политически спекулации относно "Южен поток". Говори се, че сме дали мандат на Европейската комисия за проекта. Това го направиха още редица държави. Всички министри се убедихме, че ЕК трябва да бъде водеща в преговорите. От ЕК непрекъснато се консултират и свързват с нас", допълни министърът.
Според него икономиката на България "се е отлепила от дъното".
"Няма работодател, който да не признава, че икономиката се е отлепила от дъното. С моя екип анализираме всички последствия от кризата в Украйна и взимаме мерки. За съжаление, ако спрат газовите доставки, няма да можем да издържим вечно. Правим всичко възможно, за да има сигурност и спокойствие".
"Готов съм да отида пеша до Брюксел, за да защитя българските интереси. Сегашното правителство работи с мисъл и виждане за бъдещето, а не както досега на парче. Във време на криза ние показваме, че работим в правилната посока", философски обобщи Стойнев.
Още от България
Двама мъже паднаха от хидроплан край Несебър, единият загина, другият е тежко ранен
Служители на близката водна база видели инцидента и влезли с джетове в морето, за да помогнат на двамата мъже
Гълъб Донев: Минималната заплата трябва да е 50% от средната основна заплата
Предвижда се веднъж на четири години да бъде извършвана оценка дали минималната работна заплата е адекватна
ДБ към Радев: Не разделяйте нацията, политическият радикализъм има друг адрес!
Очевидно самото присъствие на съветски монумент, представян като символ на антифашизма, не е предотвратило нито радикализацията, нито фашистката символика и жестокото насилие в Пловдив