4 Юли, 2026

Министър Танев потърсил шефа на ДАНС, заплашили го с бомба

Министър Танев потърсил шефа на ДАНС, заплашили го с бомба

Mинистърът на образованието проф. Тодор Танев е потърсил шефа на ДАНС Димитър Георгиев и двамата са си уговорили среща за следващия ден, съобщи "24 часа". Поводът за тревогите на министъра е бил сигналът за бомба на "Дондуков" 2 на 11-и септември. Според Танев той не е бил насочен срещу държавния глава Росен Плевнелиев, който по това време не е бил в сградата, а срещу самия министър, чието ведомство се помещава на "Дондуков" 2А. За същия ден министърът бил свикал заседание на Фонда за научни изследвания, което атакуващите искали да осуетят.

Въпреки извънредната ситуация и евакуацията на всички в сградата, Танев не променил планираната важна сбирка. Той извикал транспорт от НСО и всички членове на УС на фонда били откарани на безопасно място, където си свършили работата.

След като тази сутрин в района на парламента бе открит изоставен пожарогасител и сапьори го обследваха за взрив, министърът, който е в пленарната зала заради гледания Закон за предучилищното и училищното образование, допусна пред журналисти, че и днешната атака е срещу него. И призова службите да стигнат до дъното на нещата.

Сподели:
Новият лидер на СДС разцепи мрака: Санкциите срещу руския патриарх създават впечатление, че западният свят води битка срещу РПЦ

Новият лидер на СДС разцепи мрака: Санкциите срещу руския патриарх създават впечатление, че западният свят води битка срещу РПЦ

Илия Лазаров коментира и твърденията на вътрешния министър Иван Демерджиев за предполагаем съвместен полет на Делян Пеевски и Десислава Атанасова

При сродни души!  Депутати от "Възраждане“ са били в Иран на траурното шествие за аятолах Али Хаменей

При сродни души! Депутати от "Възраждане“ са били в Иран на траурното шествие за аятолах Али Хаменей

Ангел Георгиев и Златан Златанов са били единствените европейски политици там, каза пред БНР лидерът на партията Костадин Костадинов.

За председател на СДС беше избран Илия Лазаров

За председател на СДС беше избран Илия Лазаров

В началото на форума Румен Христов връчи членски книжки на млади хора, пожелали да станат част от синята партия.

Коментари (0)