В образованието не се правят революции, защото е такава системата. Това коментира просветният министър Танев за реформата в образованието, която ще намери място и в новия документ с приоритетни задачи между коалиционните партньори ГЕРБ и Реформаторския блок.
Който е рекъл да прави революция в образованието, не е успял и е объркал и деца, и учители. Но това не е оправдание за правенето на реформа толкова бавно и на парче, че в крайна сметка да не е реформа, което е честата практика, отбеляза министърът. Той увери, че има стриктен план за реформата в образователната система. „Ние добавяме, а не променяме, както беше модерно в 90-те години - да разрушиш всичко и след това да градиш ужким на ново. Ние не правим това", увери министър Танев.
За това дали обаче ще получи подкрепата на Реформаторския блок и на кабинета да направи тази реформа, проф. Танев изтъкна: „Надявам се, че имам подкрепата на РБ и на правителството, защото не съм чул до момента, освен от медиите, нищо друго. Но политиката - вън от образователната система".
Още от България
Теменужка Петкова: Бюджетът нарушава няколко закона, може да бъде обжалван пред Конституционния съд
На въпрос дали смята, че Десислава Атанасова трябва да подаде оставка, Петкова коментира, че към момента има много по-важни теми
Ивайло Мирчев: Действията на властта показват, че моделът на завладяната държава остава непокътнат
Истинска битка срещу модела няма, дори фасадата не се сменя, само се пребоядисва. А боята много бързо се напуква
Калин Стоянов: Скандалът с незаконните действия на МВР набира скорост, излиза и на международната сцена
"В случая стана ясно, че се използват международни регистри от овластени хора, като информацията от тези регистри се използва не за друго, а за политическа цел и политическа борба", каза той