27 Декември, 2025

Министър Танев търси европейски пари за университета за третата възраст

Министър Танев търси европейски пари за университета за третата възраст

Нито една стотника от държавата няма да бъде ангажирана със създаването на университетите за трета възраст. Това заяви министърът на образованието и науката Тодор Танев, предаде репортер на БГНЕС.

Предложението на Танев е университетите за по-възрастни хора да бъдат всъщност колежи и да бъдат общински или частни. Танев каза, че те могат да бъдат финансирани от еврофондовете. На въпрос на БГНЕС дали по този начин не си противоречи, Танев отговори, че никъде не е записано, че европейските пари трябва да се дават само за държавни ВУЗ-ове. Отново на въпрос на БГНЕС къде след това тези хора ще се реализират на пазара на труда, Танев отговори, че хората от третата възраст търсят преквалификация и никой към момента не се грижи за това.

Възрастните също имат право да учат, имат и специални нужди, подчерта образователният министър и обясни, че в този тип университети ще работят философи, психолози и юристи, които проявяват интерес и този тип учебно заведение ще дава възможност за изучаване на геронтология.

Сподели:

Коментари (0)

До 6 градуса на Стефановден, вятърът се усилва

До 6 градуса на Стефановден, вятърът се усилва

Минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, в София – около минус 3°. 

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания: