Mинистерство на земеделието предвижда 10% съкращение на администрацията през следващата година. Това съобщи министър Десислава Танева. Според нея тази мярка ще доведе до по-висока ефективност.
Относно днешния протест на производителите, Танева заяви, че я е изненадал, защото, „това което зависи от държавата, е направено.” И двете страни - и тютюнопроизводители, и копачи на тютюн - поискаха законодателни промени по повод ясни правила и гаранции и за едната, и за другата страна.
„Ние се консолидирахме около най-належащите промени, които трябва да направим, така че от първи март следващата година те да стартират новата си стопанска година с тази регулация, включително и регистър на тютюнопроизводителите” обясни министърът. От ведомството са готови със законодателните изменения и те ще бъдат пуснати за обществено обсъждане.
Още от България
Обърканият Киприан разреши водосвет за Украйна в Шипченския манастир
Искането за провеждането на водосвета е било внесено от името на общобългарския комитет „Ген. Иван Вълков“ и Съюза на репресираните „Памет“ от Казанлък
Огнян Минчев с остър анализ на първите 100 дни на Радев: България поема в опасна посока
Политологът предупреждава, че завоят във външната политика – от отношенията с ЕС до стратегическите решения на Балканите – може да има тежки последици за националната сигурност на страната
Божанов предизвиква Йотова: КСНС не е щаб за бързо реагиране, а записан в Конституцията стратегически орган
Той призовава президента да не се крие зад политически интриги, а да спазва закона и да свика Консултативния съвет за национална сигурност