4 Март, 2026

Министерството на транспорта проверява закъсненията на "България ер"

Министерството на транспорта проверява закъсненията на "България ер"

Повод за инспекцията са множеството случаи на закъснели полети на авиокомпанията

По разпореждане на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски в началото на тази седмица Гражданската въздухоплавателна администрация започна цялостна проверка на дейността на авиокомпания "България ер", съобщи пресслужбата на министерството.

Повод за инспекцията са множеството случаи на закъснели полети на авиокомпанията през последните дни, като до този момент в администрацията са постъпили над 100 жалби.

Инспекторите събират и допълнителна информация и доказателства за това дали авиокомпанията е информирала клиентите си навременно и точно за закъсненията, както и дали са спазени всички нормативни изисквания и регламенти на ЕС, свързани с правата на пътниците при такива ситуации.

Очаква се проверката да приключи до края на следващата седмица, като при констатирани нарушения ще бъдат наложени санкции на авиокомпанията, информира министерството.

Закъсненията започнаха миналата седмица. Заради буря в Москва се забави полет оттам, а в резултат закъсня излитането по маршрути към Западна Европа. Вечерен полет от Варна за София пък беше осъществен една на сутринта. Обяснението на шефа на компанията в този случай е ремонт, извършван през нощта на летището в София, което затворило и не могло да приеме закъснелия полет от Варна, по информация на изпълнителния директор Янко Георгиев пред "24 часа".

В кулоарите на Народното събрание днес министърът на туризма Николина Ангелкова поясни, че причина за днешните закъснения на полетите за Рим и Милано са поради лошото време на летищата в Мюнхен и Франкфурт, откъдето самолетите не са могли да излетят навреме. Получихме уверение от превозвача, че всичко, което зависи от тях, ще бъде направено, за да не се допускат закъснения, каза Ангелкова. Ще следим ситуацията и ще съдействаме на всички, добави тя.
Сподели:

Коментари (0)

ПП и ДБ се регистрираха за изборите, отново като коалиция

ПП и ДБ се регистрираха за изборите, отново като коалиция

Двете формации посочиха, че влизат в изборната надпревара с амбиция да увеличат парламентарното си представителство и да затвърдят позициите си като водеща политическа сила

МЕЧ се регистрира за изборите в отсъствие на лидера си

МЕЧ се регистрира за изборите в отсъствие на лидера си

По думите на представителите от партията за тях остава непреодолима линия взаимодействие с Борисов и Пеевски

Отпадна изслушването на Христанов в НС въпреки напъните на ИТН

Отпадна изслушването на Христанов в НС въпреки напъните на ИТН

От формацията на Слави Трифонов настояват отново да бъде поискана оставката на земеделския министър от президента Илияна Йотова