6 Декември, 2025

Мирослав Ненков: Фондът за лечение на деца в чужбина е опоскан

Мирослав Ненков: Фондът за лечение на деца в чужбина е опоскан

„Няма да изпадам в ситуацията „”една жена каза”, ще оповестя резултатите от проверките на наследството, което ни оставиха, следващата седмица”, каза служебният министър на здравеопазването Мирослав Ненков пред bTV.

Днес той ще се срещне с ръководителя на финансовото министерство Румен Порожанов, за да обсъдят тежката ситуация във Фонда за лечение на деца в чужбина. Според Ненков бюджетът на фонда – 5 млн.лв., е тотално опоскан и в момента се проверява кой, за какво и какви суми е харчил. Той уволнил шефа на фонда, вероятно ще има промени и в обществения съвет на тази институция. „Очаквам помощ от колегата Порожанов, но няма да изпреварвам събитията, ще съобщя сумата, която евентуално ще договорим с него, след срещата ни”, заяви министърът.

Мирослав Ненков отново обяви, че ще има промени в бордовете на някои болници, но те няма да са на партиен принцип.

Той смята, че трябва да се вземат спешни мерки българските лекари да останат в родината си, а не да работят в чужбина поради по-достойното заплащане.

Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Премиерът Росен Желязков и управителят на БНБ се увериха на място, че Монетният двор на банката работи на изключително високо ниво и е въведен 24-часов производствен процес.

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.