5 Февруари, 2026

Мишо Шамара: Ние си правим майтап, а те си правят политика

Мишо Шамара: Ние си правим майтап, а те си правят политика

За обругаване на националните символи Наказателният кодекс предвижда лишаване от свобода от 2 години и глоба до 3 хил. лева.

Ще ги платя с кеф тези три хиляди лева, направиха ми такъв пиар медиите, че за такава малка сума изобщо не мога да си помисля. Готов съм да наръся още простотии, да ми лепнат още 3 хил. лева и да ми правят още една седмица пиар, иронизира ситуацията Мишо Шамара.

Той изрази истинско учудване, че вчера в парламента лично лидерът на БСП Сергей Станишев се наел да ги защитава, но не вярва в сърдечността му и смята, че си прави политически игрички. 

Искам да им кажа на политиците: Пийте си ракийката, стойте си при жените и стройте атомните централи. Нас ни оставете да си пеем и да забавляваме хората, призова Шамара.

По Нова ТВ социологът Андрей Райчев дискутира същата тема. Според него акцията срещу Мишо Шамара, заедно с референдума за АЕЦ са част от старта на предизборната кампания. Райчев оцени, че този сблъсък е протекъл лошо за управляващите и добре за опозицията.

Текстът на песента даже не се чува и никой не го знаеше. Направиха популярно нещо, от което никой не би се заинтересувал. Същото нещо преди години се случи с книгата на Желю Желев “Фашизма”. Една скучна и тежка за четене книга, на която никой не би и обърнал внимание, я превърнаха в най-търсената и четената, заключи Райчев.

Според него в случая с Мишо Шамара прокуратурата е преизграла, постъпили а глупаво, а някой службаш е решил да се издокара пред властта. 

Андрей Райчев изтъкна, че най-опасното според него от този скандал е, че се толерира страх от властта. 

Сподели:

Коментари (0)

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка поздрави управителя на Българската народна банка на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент