Протестиращите в нета са разделени на три, колкото са и официалните движения, създадени вчера, с претенции да представляват улицата пред институциите.
Да постигнем 75% негласували, апелират лидери на протестиращите, създали движението “Окупирай Орлов мост”. Зад тях стоят очевидни амбиции да бъде създаден продължителен хаос в държавата. Тази идея на "Окупирай "Орлов мост" обаче се разпространява с шеметна скорост из социалната мрежа, което е твърде притеснително.
Втора група недоволстващи в интернет призовават да се пускат невалидни бюлетини с цел да бъдат првалени парламентарните избори на 12 май.
Мисията "Празна урна" обаче среща и отпор с доводите, че подобна ситуация ще доведе на власт партиите с най-твърди ядра - БСП и ДПС.
Те ще имат мнозинство, но в парламент без влияние, признават по принуда и най-запалените инициатори на бойкота.
Още от България
България предаде на Румъния председателството на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа
През тази година се навършват 30 г. от учредяването на ПСЮИЕ по инициатива на България през 1996 г.
Йотова към Силяновска: Очакваме РСМ да изпълни европейските критерии за членство в ЕС
Президентът настоя да се спазват правата на македонските българи и да се сложи край на езика на омразата в Северна Македония
Стоянов отказа да отговори дали България остава в механизма PURL за подкрепа на Украйна
„Министерството на отбраната не предоставя финансовите средства“, заяви той, без да уточни дали правителството възнамерява да продължи участието на страната по механизма и какъв ще бъде българският принос