12 Януари, 2026

Мистериозно двойно убийство във Варна

Мистериозно двойно убийство във Варна

По информация на Варненската полиция тежкото престъпление е извършено в събота. Това заяви и говорителят на прокуратурата Радослав Лазаров, цитиран от Дарик.

Случаят е докладван на дежурен прокурор, който незабавно е посетил местопроизшествието и е дал необходимите указания. С неотложни следствени действия е започнало досъдебно производство за причинена смърт на две лица. От съобщението на прокуратурата става ясно, че повече информация за престъплението на този етап няма да бъде давана.

Според източници на "Топ новини" жертвите са мъж на 79 и жена на 76 години, които са  роднини.

Оскъдната информация сочи, че убитият, съпругата му и нейната сестра са били заедно във фамилния дом на ул."Бузлуджа" във Варна преди зловещата драма.

Съпругата на жертвата отишла до магазина да купи нещо. Когато се върнала вкъщи, в коридора се натъкнала на окървавения труп на мъжа си. Потресена, жената влязла в една от стаите, а там намерила тялото на сестра си.

След подадения сигнал до полицията са били вдигнати на крак криминалистите от Областната дирекция на МВР. Заедно с дежурен прокурор от Варненската окръжна прокуратура те са извършили оглед на местопроизшествието. Жертвите са имали рани основно по главите.

 

Сподели:

Коментари (0)

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Бившият държавен глава с остър коментар за прехода и еврото: Отказах мандата на БСП през 1997-а, за да спася страната от гражданска война

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

На негово име ОДМВР-Хасково е издало четири различни вида паспорти, което му е давало привилегировано право в получаване на визи, излизане и влизане в страната, сочи разследване на гражданското сдружение

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Липсата на наказания продължава да насърчава извършителите