В публикуваната на корицата му реклама е изобразена схема на проекта за ядрена централа, над който стои надпис: “АЕЦ “Белене” – Гарант за енергийната сигурност на България”. Под снимката има втори надпис: “Проект без държавно участие и цени на пазарен принцип”, съобщава Оffnews.bg.
Рекламата предизвика разнопосочни коментари в интернет и множество запитвания бяха отправени към редакцията на списанието. Оттам обещаха официално обяснение.
От Министерството на икономиката и енергетиката отговориха, че не са поръчвали рекламата. Същото съобщиха и от БЕХ. От фирмата консултант по проекта за АЕЦ – “Риск инженеринг” мълчат. Не е ясно нито кой рекламира замразения проект, нито към кого е насочена рекламата.
Рестарт на проекта за АЕЦ „Белене“ е включен в мерките за спасяването на българската енергетика в програмата за управление на правителството на Пламен Орешарски, а до 31 декември правителството смята да подготви анализ на технико-икономическите характеристики на проекта. Тази информация не е потвърдена официално.
Лидерът на БСП Сергей Станишев обяви преди дни, че има нужда от нов анализ за целесъобразността на втората атомна централа.
Още от България
Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, битката с наркотиците е наш приоритет
Изпълняващият длъжността главен секретар на МВР допуска, че откритата лаборатория може да е единствената по рода си у нас
Оранжев и жълт код за опасно време в цялата страна
Максималните температури ще бъдат между 32° и 37°, в София – около 32°.
Евакуираха по спешност столичен мол
По информация на намиращи се в търговския център хора, евакуацията е извършена незабавно, като всички са били изведени извън сградат