Водещият Димитър Цонев засече Румен Петков и го попита, дали ще покани Татяна Дончева и партията й в новата платформа "Сердика". Зам.-председателят на АБВ обаче се измъкна с клишета, че бившата бесепарка си имала своя партия, която се развивала, и не можел да коментира нещо, което не се е случило, тъй като самата тя не била предложила да се включи в организацията.
Отговорът му пък върна часовника към времето, в което Петков и Дончева бяха в лоши отношения, а бившият вътрешен министър се шегуваше с тишината в спалнята на тогавашната си съпартийка.
Петков коментира и Николай Бареков, който преди това го нападна в предаването. "Опростачването в политиката ми е чуждо! Няма да коментирам човек, който не взима заплата за едни семки, а в същото време прави на въпрос парите на българските депутати", каза още зам.-председателят на АБВ.
По думите му присъствието на Георги Кадиев в партията не е продиктувано от Георги Първанов, а е лично решение и нормално естествено движение в политиката. Той увери, че действията му не са удар на АБВ срещу БСП. "Той преди повече от година заяви, че механизмът в БСП не е приемлив. Ние разбрахме това преди 2 години. Имаме красиви и умни жени и мъже за кандидат-кметове, които са равнопоставени по пол", похвали се Петков.
Според него хората трябва да си зададат сами въпроса защо Николай Бареков и БСП имат едни и същи политически идеи. Според него АБВ е перспективата в лявото пространство, тъй като само с един министър като Ивайло Калфин са направили повече за една година отколкото Пламен Орешарски с цяло правителство.
Още от България
Облачна събота, със мъгли в равнините и слънце в планините
В София минималната температура ще е около 6°, а максималната - около 13°.
Протест в Княжево: Блокирано е движението по столичния булевард "Цар Борис III"
Исканията са за работещо осветление и постоянен контрол на скоростта по булевард "Цар Борис Трети" в квартала, за осветени пешеходни пътеки, и за разширяване на западната дъга на Околовръстен път между кварталите "Бъкстон" и "Люлин"
Ивайло Мирчев: Пеевски започва бавно да взима мрежите от фирми на ГЕРБ в страната
Еврозоната за нас е приоритет, както и геополитическата ориентация на страната. Затова България трябва да ходи на всички срещи в Европа, където се решава бъдещето, заяви депутатът от ПП-ДБ.