29 Юли, 2026

Митничари задържаха руски автобус пълен с водка

Митничари задържаха руски автобус пълен с водка

Служители на Митница Русе предотвратиха опит за нелегален внос на над половин тон руска водка и медикаменти с наркотик. Пратката е засечена от инспектори от отдел „Борба с наркотрафика" при проверка на автобус с руска регистрация, пътуващ от Русия за Гърция и влизащ в страната през ГКПП Дунав мост Гюргево – Русе, съобщиха от Агенция „Митници”.

Превозното средство пристигнало на граничния пункт вчера и е избрано за проверка. Инспекторите откриват, че в задната част на автобуса са демонтирани седалките и в обособеното пространство са натрупани кашони с водка – 727 бутилки алкохол без български акцизен бандерол. 120 шишета алкохол носят емблемата на руска водка „Царская золотая".

Общото количество открити и задържани нелегални алкохолни напитки е 585 литра.

По случая е образувано досъдебно производство срещу единия от шофьорите на автобуса, който е признал, че водката е негова.

Освен алкохола митничарите откриват и кашон пълен с лекарствени препарати„Корвалол" -120 флакона и „Валокордин" - 12 флакона с различна концентрация на наркотичното активно вещество фенобарбитал. И двамата шофьори отрекли да знаят какво съдържа кашона с медикаментите. Според тях, той им бил даден като колет с хранителни продукти.

Сподели:
Заиграването с МиГ-29 е диверсия срещу националната сигурност и срещу модернизацията на българските ВВС!

Заиграването с МиГ-29 е диверсия срещу националната сигурност и срещу модернизацията на българските ВВС!

България няма моралното право да „краде“ бойни способности от воюваща Украйна, а българските пилоти днес заслужават модерна западна техника, интензивни полети и командири, които гледат напред и нагоре, а не към ръждясалите военни складове на разкапващата се съветска империя.

Радев с критика към прокуратура, надява се МВР и службите да разплетат политическата корупция

Радев с критика към прокуратура, надява се МВР и службите да разплетат политическата корупция

Премиерът коментира и предстоящия избор на нов Висш съдебен съвет, който според него трябва да покаже дали съдебната власт е готова да се освободи от зависимостите на миналото

Управляващите посочиха дати за президентския вот и избор на парламентарната квота във ВСС

Управляващите посочиха дати за президентския вот и избор на парламентарната квота във ВСС

Съгласно Конституцията на България, изборите за държавен глава се насрочват от Народното събрание в срок от три до два месеца преди изтичането на пълномощията на действащия президент на 22 януари 2027 г.

Коментари (0)