26 Март, 2026

Митов за присъствието на Дал на митинга в Турция: Без коментар

Митов за присъствието на Дал на митинга в Турция: Без коментар

Касим Дал е направил своя избор, той е направил каквото е решил да направил, каза пред журналисти българският външен министър Даниел Митов.

Повод за коментара му бе изявлението на на зам.-председателя на Народна партия "Свобода и достойнство", част от Реформаторския блок, написа на страницата си във Фейсбук, че е присъствал на митинга в подкрепа на турския президент Реджеп Ердоган. 

Митов допълни, че като външен министър изобщо няма намерение да коментира действията на Дал.

Според бившия генерален консул на България в Одрин Георги Димов присъствието на български политик на подобно събитие е неприемливо. Днес съпартийците на Касим Дал от Народна партия "Свобода и достойнство" заявиха, че не виждат проблеми в присъствието му на митинга в подкрепа на турския президент Реджеп Ердоган.

Даниел Митов е информирал Изпълнителния съвет на Блока по широк кръг, по думите му, актуални външнополитически въпроси. Обсъждани са били и избирателните секции в чужбина. За това дали да се отварят такива в Турция, с оглед на ситуацията там, Митов отговори, че има решение на Народното събрание. Днес има среща точно по тези въпроси, има работна група под ръководството на вицепремиера Томислав Дончев и тепърва ще се коментират конкретните параметри, уточни външният министър.

Сподели:

Коментари (0)

Емил Дечев: Партийни членове начело с кмета на Кърджали опитали да нахлуят в РПУ заради задържан за купен вот

Емил Дечев: Партийни членове начело с кмета на Кърджали опитали да нахлуят в РПУ заради задържан за купен вот

По неговите думи има различни начини, чрез които се правят опити за изборни престъпления, а хората, които се използват за това, са както криминално проявени, така и такива, обвързани политически с някоя формация

ЦИК ще покаже бюлетините, които ще решат съдбата на бъдещия парламент

ЦИК ще покаже бюлетините, които ще решат съдбата на бъдещия парламент

По време на брифинга в сградата на парламента ще бъдат показани детайлите около визуалното оформление на хартиената и електронна бюлетини, като основният акцент е върху защитните елементи на документите и начина по който гражданите трябва да отразяват своите предпочитания за партии и кандидати

 НАТO започва учение „Neptune Strike“ в небето над България

НАТO започва учение „Neptune Strike“ в небето над България

То ще демонстрира способностите на Алианса да използва и интегрира многонационални морски и ударни сили в кратки срокове и на големи разстояния