17 Юни, 2026

Митрополит Антоний: Ще се извиня на жената от берлинското метро от името на българския народ

Митрополит Антоний: Ще се извиня на жената от берлинското метро  от името на българския народ

Като българин се срамувам от този варварски акт, заяви Западно- и средноевропейският митрополит Антоний по повод агресията, проявена от българин към нищо неподозираща жена в берлинското метро.

„Смятам да намеря тази жена в Берлин и да ѝ се извиня от името на българския народ. Такива инциденти дискредитират българската държава, но това не е тя”, подчерта митрополитът пред камерите на БиТиВи.

По думите му българска църква ще има скоро и в Щутгарт, а постъпки в тази насока се правят и за Мадрид.

Митрополитът коментира и трагедията, сполетяла село Хитрино.

Той призова хората да не униват и да знаят, че българите са съпричастни, а православната църква е до тях в тази общочовешка трагедия. По повод на избора на нов старозагорски митрополит, който беше предаван на живо в интернет, митрополит Антоний коментира, че това трябва да служи като модел как БПЦ използва модерните технологии, без да нарушава канона, да бъде прозрачна, а също така да информира и образова миряните по църковни въпроси.

Сподели:
Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“

Коментари (0)