С 13% е намаляла младежката безработица за последната една година. Това стана ясно от думите на министъра на труда и социалната политика Зорница Русинова.
„През последната една година ние имаме наистина истински спад на младежката безработица. Около 13% е младежката безработица", заяви Русинова.
Тя сподели още, че само за тази година по линия на оперативна програма „Развитие на човешките ресурси" „са отворили схеми" на стойност около 650 милиона лева.
С близо 500 души намалява регистрираната безработица в областта през май
„Подобряване на условията на труд, насърчаване на мобилността, даване на възможност за привличане на безработни и неактивни хора да стартират работа, възможности за младите хора. Само през тази година сме предвидили мерки, така че около 20 000 младежи до 29 години през схемите, които Агенцията по заетостта предоставя, да започнат работа", добави още Русинова.
Над 250 работни места се предлагат в момента чрез „Специализирана трудова борса за младежи". В нея са включени 20 фирми, като най-много свободни места има за охранители. Военно окръжие-София пък търси да назначи войници за доброволна военна служба.
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"