5 Декември, 2025

Мнозинството надцаква ГЕРБ, избра човек на ДПС да ни представлява в Асамблеята на НАТО

Мнозинството надцаква  ГЕРБ, избра човек на ДПС да ни представлява в Асамблеята на НАТО

Това взриви депутатите от ГЕРБ, които имаха своя номинация за поста – Доброслав Димитров, но тя бе отхвърлена. След този избор депутатите на Бойко Борисов напуснаха пленарната зала. 

"ДПС има исторически и съществени заслуги за членството на България в НАТО и затова ще бъде избран председател на тази парламентарна делегация от ДПС",  заяви от парламентарната трибуна депутатът от движението Йордан Цонев.

 Преди да бъде гласуван шефския пост на Четин Казак, Велчев поиска поименна проверка на кворума и веднага след това депутатите от ГЕРБ се втурнаха да излизат от залата. Зам.-председателят на НС Мая Манолова започна поименната проверка, отбелязвайки всеки видян депутат от ГЕРБ. В крайна сметка се оказа, че има кворум и Четин Казак беше избран за председател на делегацията.

По този повод народният представител от ГЕРБ коментира, че между лидерите на новата тройна коалиция БСП-ДПС -"Атака" има "тайни договорки" и нищо не зависи от най-голямата група – тази на ГЕРБ. 

"Чувстваме се като кукли на конци, седим в залата и като независими – нищо не зависи от нас”, каза Красимир Велчев. 

Колегата му Александър Ненков допълни, че изборът е поредното свидетелство на това как "Атака” подкрепят решенията на ДПС и е израз на "поредното шизофренно поведение от страна на управляващото мнозинство”. 

"Ние виждаме, че нищо не можем да направим, че от най-голямата парламентарна група нищо не зависи в пленарната зала, не може на принципа на пазарлъци и договорки всичко предварително да е решено", коментира на брифинг Красимир Велчев от ГЕРБ и допълни: 

"Предложихме да имаме председател само в делегацията в Парламентарната асамблея на НАТО. В тази делегация имаме трима членове и съвсем логично е председател на тази делегация да е от ГЕРБ, но това не се случи, отхвърли се и предложението председателите да се сменят на ротационен принцип", коментира още Велчев. 

Той обясни, че от ГЕРБ ще напускат залата всеки път, когато виждат, че тяхното присъствие е безпредметно и че от тях нищо не зависи.

 Атанас Мерджанов от БСП обаче отрече договорка с "Атака" за гласуването и напомни, че ГЕРБ са отсъствали от парламента близо два месеца и едва сега са се сетили да предлагат своите представители.

 

 

Сподели:

Коментари (0)

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Депутати от опозицията се опитаха да аргументират искането за оставката на министър-председателя

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Калин Каменов обеща да подаде сигнал в прокуратурата и да заведе дело за издевателствата над семейството му

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

"Ако има вот на недоверие, ще има един ден за дебати, после за гласуване, така процедурата по бюджета ще бъде отпратена чак към Коледа и Нова година", заяви лидерът на партията Бойко Борисов