19 Май, 2026

Мощен взрив в блок в столичен квартал, няма пострадали

Мощен взрив в блок в столичен квартал, няма пострадали

Мощен взрив изпотроши стъклата на блок 458 в столичния квартал „Младост 4”, потвърдиха за Нова телевизия разследващи.

Взривът е избухнал около 23.30 часа пред входната врата на апартамент. Все още не е ясно от какво е предизвикан. Преди време колата на същия собственик е била взривена. На етажа е имало и три газови бутилки на етажа. 

За сега няма официална информация за инцидента. За евакуирани хора отрекоха да има такива, защото полицията е трябвало на направи проверки.

Собственикът живее със съпругата си и малко дете. Не е ясно дали са били в апартамента, казват съседи на потърпевшите от инцидента.

Някои твърдят, че човекът имал връзка с мафиотите, но и това не е официално потвърдено.

Някои от съседите казват, че са чули блъскане по вратата от човек, който много скоро излязъл навън. Тогава са чули и взривът. Има предположение, че може да са избухнали газови бутилки, но дори и те да са причинили взрива, едва ли са избухнали случайно, разказват живущи в блока.

Сподели:

Коментари (0)

Гълъб Донев уволни Пламен Павлов като заместник-директор на Агенция „Митници“

Гълъб Донев уволни Пламен Павлов като заместник-директор на Агенция „Митници“

Заповедта влиза в сила от утре, 20.05.2026 г.

Според КНСБ досега на пазара сме имали не свобода, а свободия

Според КНСБ досега на пазара сме имали не свобода, а свободия

"Идеята на тези законопроекти е да се изсветли ценообразуването, за да може да знаем каква част от цената на килограм сирене е обективна, а каква – спекула“

Радев към търговските вериги: Можем да вземем рационални решения за цените на храните

Радев към търговските вериги: Можем да вземем рационални решения за цените на храните

По думите му предложените от кабинета законодателни промени, които в момента се разглеждат в Народното събрание, са базирани на „най-добрите европейски практики“