28 Декември, 2025

Москов: Атанасов лъже, не съм се договарял с Борисов за пост

Москов: Атанасов лъже, не съм се договарял с Борисов за пост

Министърът на здравеопазването в оставка Петър. Москов нарече "долна лъжа" думите на съратника си от ДСБ генерал Атанас Атанасов, с когото са работили 14 години, че се е договорил в лично качество с Бойко Борисов да стане министър.Това той направи в ефира на Нова телевизия.

"Долна лъжа е, че сме се разбрали предварително за министри, долна лъжа са тези думи на генерал Атанасов. Дори обвиненията към мен при преговорите бяха бяха, че не съм диалогичен към ГЕРБ", заяви той.

 Москов се борел като лъв в защитата на позицията на РБ по програмата, която е приета, после стоял до край зад нея. Не съм и за секунда бил част от разговорите за персоналния състав на правителството", каза още той.

"Аз съм министър от Реформаторския блок. Това, че политическата сила, на която съм член ме изостави при тежки реформи е техен проблем. Въпросът е, че се свърши много работа. Моралът в политиката се измерва с ефективността на действията", допълни той. "Това правителство беше и е единственият шанс за реформи в България. И заради подкрепата на моите колеги и премиера се случи да защитим държавните интересни", допълни той. "И ако алтернативата на този морал са БСП и ДПС, благодаря", каза още Петър Москов.

От 1 до 15 милиона са спестени за първите 15 дни от ноември. Това е доказателство, че когато имаш политическа воля, правиш системата ефективна. Вие имате пипаемото доказателство за ефективността на тази система, заяви министърът.

Обвинението към мен е обидно. Защото едно управление, което е било насочено към спиране на безстопанствеността да се сдобие с такова обвинение е обидно. Но явно това е пътят по който човек трябва да мине, за да изчисти името си", заяви Петър Москов по Нова тв.

"Аз поех отговорност да променим системата. Заварихме нещо, което всички говорят. Болнична система, което расте непрекъснато. И там изчезват пари. И направихме национална здравка карта със задължителен характер. Заварихме лоша лекарствена политика. В рамките на първата година след тежка работа - касата взе 45 милиона лева от печалбата на фирмите, за втората - 90, а се очакват и повече", допълни министърът на здравеопазването в оставка.

"За да правиш стопанство, трябва да си прибереш вересиите, казваше баща ми, Бог да го прости", допълни той.

Ваксините са взети от Турция, защото представителят на френската фирма "Луи Пастьор" не се явил два пъти на среща. При влизането на кабинета имало писмо от Европейската комисия, че ще има проблем с ваксините.

Питали сме всяка една европейска държава, но нито една не можело да ни помогне. Не е имало "не" от Изпълнителната агенция по лекарствата, продължи Москов.

15 милиона за 15 дни е ефектът от въвеждането на песоналните идентификатори в болниците, потвърди Москов. Ще се обжалва решението на съда.

Сподели:

Коментари (0)

Режимът на Вучич: За всичко е виновен „дяволският“ ЕС

Режимът на Вучич: За всичко е виновен „дяволският“ ЕС

Депутат от СПП казва още, че „органите на ЕС никога не обсъждат и не пишат доклади за ендемичния нацизъм и усташеството в Хърватия“, използвайки пропагандните похвати на сръбския съюзник – Русия – срещу Украйна

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Главно в Стара планина ще има превалявания от сняг