"Медицински власти и нашите специалисти се занимават с епидемиология и инфекциозни заболявания. Те са във връзка с европейските и световните. До дни данните за вируса Зика ще са готови и ще бъдат обявени официално". Това каза здравният министър Петър Москов относно евентуална опасност за страната ни от опасния вирус.
"Хайде да не коментираме нещо, което се разпространява в социалните мрежи като медицинска опасност. Има си медицински власти. Нека през социалните мрежи да не говорим за болести, защото в това трябва да се съдържа доза компетентност.", каза Москов относно изказванията на потребители в социалните мрежи за вируса.
Министърът коментира и дали групата на Реформаторския блок има кандидатура за поста образователен министър. "Аз моля за кандидатури от името на Реформаторски блок да не се говори, защото ние нямаме такова предложение. Органът, който може да вземе решение дали РБ ще има кандидатура и коя ще е тя и повече от една ли ще е се нарича Изпълнителен съвет и той ще се събере днес следобед."
Още от България
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“
"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той
След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ
Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин
Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин
Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им