Бюджетът на касата няма да бъде надскачан и източван. Това стана ясно от изявлението на здравния министър Петър Москов.
То посочи, че двете страни са поели своя ангажимент - представителите на Националната здравно-осигурителна каса (НЗОК) и на Българския лекарския съюз (БЛС). Няма опасност пациентите да страдат от намалени обеми, които вече са договорени, както и парите за тях. Ако се получат увеличени обеми над заложените, тогава съвместно ръководството на Касата и Българския лекарски съюз ще направят корекции, заяви Москов.
Председателят на Надзорния съвет на НЗОК Кирил Ананиев посочи, че първо ще одобрят бюджет на всички районни здравноосигурителни каси за 12 месеца. „Няма да намалеят направленията. Хората ще могат да бъдат обслужвани нормално. Първото тримесечие като приключим и като видим, че бюджетът се отклонява значително от това, което ние сме предвидили, ще направим корекции в цените", допълни Ананиев.
Още от България
НСО поискали ареста на Гергана Петрова, но пък Радев иска проверка
Тя е била принудително отведена в районното управление за удостоверяване на самоличността ѝ
Мирчев: Настоявам МВР да изясни причината за ареста и употребата на сила срещу Гергана Петрова при посещението на Радев в Струмяни
“Сигурен съм, че Петрова е имала какво да каже на премиера, но са ѝ попречили”
България получи първото плащане по инструмента SAFE за отбрана
Брюксел задейства първите плащания по 150-милиардния инструмент SAFE в подкрепа на България и Латвия. Началният транш представлява част от одобрените пакети за двете държави и е предназначен за бързи инвестиции в отбраната, съвместни поръчки на военна техника и укрепване на сигурността по източния фланг на съюза